Michal Vybíral v ČRo Plzeň

„Napadlo nás, že by kluky z dětských domovů mohl podpořit kontakt s dospělým mužem, který je nějak stabilizovaný v životě a který není s nimi v profesionálním vztahu, ale v lidském vztahu. Může to být podpůrce, mentor, někdo kdo s nimi naváže vztah už během dětského domova, a pak má velkou úlohu hlavně při odchodu z dětského domova,“ říká pro Český rozhlas Plzeň​ jeden ze zakladatelů Ligy otevřených mužů​ Michal Vybíral. V novém rozhovoru vysvětlil, co znamená být patronem a představil i další projekty Ligy otevřených mužů, jako např. Suchej únor nebo Muži proti násilí.

Odkaz na rozhovor: plzen.rozhlas.cz/nevlastnime-navod-na-spravneho-muze-a-ani-o-nej-neusilujeme-je-motto-ligy-8156655

Je čas mluvit o sexuálním násilí

64 % napadení mají na svědomí partneři obětí

U příležitosti letošního Mezinárodního dne proti násilí na ženách, který připadá na 25. listopadu, opět začíná kampaň #ResponsibleTogether organizovaná Evropskou sítí pro práci s násilnými osobami Work With Perpetrators – Europian Network (WWP-EN). Cílem letošní kampaně je upozornit na často tabuizované sexuální násilí. Za Česko se do evropské kampaně zapojují nevládní organizace Liga otevřených mužů (LOM) a SOS centrum Diakonie ČCE – SKP v Praze (SOS centrum).

Spolupracujeme na Z lásky nenávist

Dokumentární filmy České televize Z lásky nenávist zachycují výpovědi lidí, kteří prošli domácím násilím. Na novém čtvrtém dílu spolupracujeme na natáčení. Ten bude zaměřený na osoby, které se násilí dopouštějí a vyjde nejdříve příští rok.

Vztek je přirozený, říká David Čáp v ČRo

Jaký je rozdíl ve vzteku u žen a mužů? Lze zvládnout vztek bez terapie? A jak funguje žebřík vzteku? Nejen na tyto otázky odpovídá v interview Lucie Výborné pro Český rozhlas Radiožurnál lektor LOMu David Čáp.

Mediální mámy a digitální tátové

Přinášíme vám recenzi knihy autorky Yaldy T. Uhls, která řeší, jaký vliv mohou mít současná média na naše děti. Recenzoval Michal Vybíral, odborný garant projektu LOMu Muži proti násilí.

Martin Galbavý pro Český rozhlas

V pořadu Českého rozhlasu Plus Pro a Proti diskutoval za LOM dětský psychoterapeut Martin Galbavý na téma fyzické trestání dětí. Druhým hostem pořadu byl psycholog Jeroným Klimeš.

David Čáp v DVTV

David Čáp, lektor kurzu Zvládání vzteku, byl hostem DVTV, kde Martinu Veselovskému vysvětloval, jak je to vlastně se zvládáním této emoce. Dále odpovídal na otázky jak probíhají kurzy? A je možné vztek vybít sportem, popř. bojovými sporty? To vše se dozvíte v rozhovoru.

Šneberger: Facka je vaše selhání, ne dítěte

Psycholog Václav Šneberger z Ligy otevřených mužů byl hostem pořadu Českého rozhlasu Plus Pro a proti. Tématem byly fyzické tresty dětí a přijetí novely zákona, která by je úplně zakazovala.

Bít či nebít je téma nového dílu Střepin

Nový díl pořadu televize Nova Střepiny obsahuje reportáž na téma fyzických trestů. Televize navíc cituje nový výzkum LOMu o fyzických trestech. Na kterém spolupracoval společně s Nielsen Admosphere.

Jak řešit násilí ve vztazích? Pracujme s lidmi, kteří jej působí

25. listopadu si připomínáme Mezinárodní den proti násilí na ženách. Liga otevřených mužů (LOM) se připojuje k šíření myšlenky, že je násilí na ženách nepřijatelné a spolu s dalšími 53 organizacemi z celého světa nabízí řešení ve formě práce s osobami, které se násilí dopouští. Tyto organizace dnes zahajují kampaň #ResponsibleTogether.