Statisíce Čechů nezvládají své emoce

Podle nového průzkumu, který si nechala Liga mužů vypracovat, mají statisíce Čechů problém se zvládáním vzteku. Výzkum realizovala agentura Nielsen Admosphere.

13 % dotazovaných lidí připustilo, že má se zvládáním vzteku problém. Navíc 10 % lidí se svěřilo, že se na svých blízkých dopouští verbálního, fyzického nebo psychického násilí. Dotazování se zúčastnilo 1019 Čechů starších 18 let.

Tomáš Repka ve Studiu 6

Odborný garant projektu Zvládání vzteku Tomáš Repka byl hostem Studia 6. Během opatření zavedených kvůli koronaviru stoupl v některých státech počet případů domácího násilí až dvojnásobně.

Tomáš odpovídal na otázky jako Jak je na tom ČR? Objevují se nové případy domácího násilí? A jak zvládat vztek a zastavit ho v této době?

Rozhovor ke zhlédnutí od 1:40: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096902795-studio-6/220411010100409

Kniha Všímavost a soucit se sebou

Michal Vybíral, jeden ze zakladatelů LOMu a lektor kurzů Agrese je ok a Výchova bez násilí, recenzoval knihu Všímavost a soucit se sebou: proměna emocí v psychoterapii, která vyšla v nakladatelství Portál. Knihu napsal psycholog a psychoterapeut Jan Benda a jak již název napovídá zaměřuje se v ní na sebepoznání a seberozvoj v rámci mindfulness (všímavosti) a soucitu se sebou.

Jak se do lesa volá…

Martinu Galbavému, lektoru kurzů Agrese je OK a Výchova bez násilí, vyšel článek v časopise Nový prostor. Polemizuje v něm nad fyzickými tresty dětí.

„Nikdo z nás se nenarodil jako dokonalý rodič,“ upozorňuje psychoterapeut Martin Galbavý. Hned na to ale dodává, že použít fyzický trest je tak snadné a rodiče k němu často přistoupí, když neví jak dál. Je dobrý argument, že zvířata fyzické tresty používají?

Celý článek k přečtení na: www.muziprotinasili.cz/kampan/wp-content/uploads/2020/04/NP20_Ceska_rodina_LOM3.png

Michal Vybíral v ČRo Plzeň

„Napadlo nás, že by kluky z dětských domovů mohl podpořit kontakt s dospělým mužem, který je nějak stabilizovaný v životě a který není s nimi v profesionálním vztahu, ale v lidském vztahu. Může to být podpůrce, mentor, někdo kdo s nimi naváže vztah už během dětského domova, a pak má velkou úlohu hlavně při odchodu z dětského domova,“ říká pro Český rozhlas Plzeň​ jeden ze zakladatelů Ligy otevřených mužů​ Michal Vybíral. V novém rozhovoru vysvětlil, co znamená být patronem a představil i další projekty Ligy otevřených mužů, jako např. Suchej únor nebo Muži proti násilí.

Odkaz na rozhovor: plzen.rozhlas.cz/nevlastnime-navod-na-spravneho-muze-a-ani-o-nej-neusilujeme-je-motto-ligy-8156655

Je čas mluvit o sexuálním násilí

64 % napadení mají na svědomí partneři obětí

U příležitosti letošního Mezinárodního dne proti násilí na ženách, který připadá na 25. listopadu, opět začíná kampaň #ResponsibleTogether organizovaná Evropskou sítí pro práci s násilnými osobami Work With Perpetrators – Europian Network (WWP-EN). Cílem letošní kampaně je upozornit na často tabuizované sexuální násilí. Za Česko se do evropské kampaně zapojují nevládní organizace Liga otevřených mužů (LOM) a SOS centrum Diakonie ČCE – SKP v Praze (SOS centrum).

Spolupracujeme na Z lásky nenávist

Dokumentární filmy České televize Z lásky nenávist zachycují výpovědi lidí, kteří prošli domácím násilím. Na novém čtvrtém dílu spolupracujeme na natáčení. Ten bude zaměřený na osoby, které se násilí dopouštějí a vyjde nejdříve příští rok.

Vztek je přirozený, říká David Čáp v ČRo

Jaký je rozdíl ve vzteku u žen a mužů? Lze zvládnout vztek bez terapie? A jak funguje žebřík vzteku? Nejen na tyto otázky odpovídá v interview Lucie Výborné pro Český rozhlas Radiožurnál lektor LOMu David Čáp.

Mediální mámy a digitální tátové

Přinášíme vám recenzi knihy autorky Yaldy T. Uhls, která řeší, jaký vliv mohou mít současná média na naše děti. Recenzoval Michal Vybíral, odborný garant projektu LOMu Muži proti násilí.

Martin Galbavý pro Český rozhlas

V pořadu Českého rozhlasu Plus Pro a Proti diskutoval za LOM dětský psychoterapeut Martin Galbavý na téma fyzické trestání dětí. Druhým hostem pořadu byl psycholog Jeroným Klimeš.